Eva Lotta Kliimask Reti Ann Niimann 1

Eva Lotta Kliimask
tantsija

Olin kuuene, kui nägin oma õde tantsimas Väikese My kostüümis Salme Kultuurikeskuse laval ning otsustasin, et mina pean ka tantsima. Kasvasin üles õppides jazz-tantsu ja olen sellest ajast peale teadnud, et just tants ja muusika on alad, millega tegeleda kavatsen. Õpin Tallinna Ülikoolis Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituudis (BFM) koreograafia eriala suunal, mis baseerub suuremas osas just kaasaegsele tantsule. Praeguseks olen leidnud oma enda liikumiskeele, segades omavahel erinevaid stiile, mida elu jooksul proovida ja õppida olen saanud. Mind inspireerib kõige enam muusika ning mulle meeldib luua koreograafiat suurematele gruppidele. Möödunud kooliaasta veetsin ma Itaalias Roomas, õppides Accademia Nazionale di Danza-s. Arenesin tantsutehnikas suuresti tänu klassika repertuaari ja Cunninghami tehnika tundidele. Lisaks sellele sain ma õppida Trisha Brown’i Early Works alla kuuluvaid töid, milleks olid: “Group Primary Accumulation” (1972), “Locus” (1975), “Spanish Dance” (1973) - ja seda Trisha Brown’i koreograafia repetiitori Shelley Senter’i käe all.

 

Reti Ann Niimann
tantsija

Reti Ann Niimann on noor tantsija ja muusik, kes õpib Tallinna Ülikoolis Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituudis (BFM) koreograafia erialal. Reti on kaasateinud tantsijana erinevates lavastustes, näiteks: „Giselle” (Jaik), „Pipi Pikksukk” (Estonia). Lisaks õppimisele juhib ta omanimelist bändi, kellega on üles astutud nii 2024. aasta Tallinn Music Week’il kui ka Jazzkaarel. Reti on artistina jõuline ja enesekindel. Tema muusika- ja tantsutaust võimaldavad luua laval ainulaadse atmosfääri, kus kaks kunstivormi põimuvad. Ta kasutab oma lavastustes ja kontserditel nii muusika kui ka koreograafia valdkonna teadmisi, pakkudes publikule unustamatuid elamusi. Reti looming ühendab dünaamilise tantsu ja kaasahaarava muusika, mis teeb temast silmapaistva ja mitmekülgse loovisiku.

Toetajad

EML logo Jazz ee koduleht logo kultuurimin 3lovi est PhillyJoeshol Saue MK SaueVald Kulka haridusmin 3lovi est  ERK logo EST 2  EML Noor Instrumentalist RGB Kivi Paber Kaarid logo hele download  Artboard 1 copy