kristiinaRahvusvaheline Noorte Rütmimuusika Festival Visioon, Tallinnas ja Sauel

 

Festival „Visioon" on muusikaline vaade tulevikku ning mõeldud eelkõige noortele, kellele meeldib improvisatsioon ja jazzmuusika. Festival sai alguse 2003. aastal Saue Muusikakoolis, kui muusikakoolis avati pop-jazz osakond (Iljo Toming juhtimisel). Festivalil osalevad Eesti jazz-, rütmimuusikat avastavad noored väiksematest muusikakoolidest ja samuti edasijõudnud. Osalevad solistid, ansamblid ja Big Bandid erimaadest: Soomest, Eestist, Lätist, Rootsist, Inglismaalt ja mujalt. Toimuvad workshopid ja Jam Sessionid. Keskmiselt osaleb festivalil 140 noort muusikut. Festivalil ei ole vanusepiiranguid. Tähtsal kohal on noorte koostöö professionaalidega, kelle säravad eeskujud innustavad noori rohkem pingutama, harjutama ning muusikat avastama. Festivalil on osalenud ja andnud meistriklasse tunnustatud muusikud ja õppejõud mujalt maailmas: Eric Marieanthal, David Kikoski, Jukkis Uotila, Dean Brown, Kristof Zavadzski, Jens Chapper Jensen, Nick Smart, Georgi Kontraforius, Jussi Lehtonen, Sami Linna, Manuel Dunkel, Zoltan Lanos, Indrikis Veitners, Wagner Barbosa, Thais Morell, José Torres, Zoltan Orosz ja Eesti suurepärased muusikud Kristjan Randalu, Jaak Sooäär, Kadri Voorand, Mihkel Mälgand, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Raul Sööt, Holger Marjamaa, Aleksander Paal ja palju teised.

Festivali keskpunktis on Rahvusvaheline Noorte Big Bandi projekt . Dirigentideks on rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid, pedagoogid, muusikud, nagu näiteks: Jukkis Uotila (dirigent, muusik Sibeliuse Akadeema prof.), Nick Smart (trompetist, õppejõud Londoni Kuninglik Muusikaakadeemia), Jens Christian „Chappe" Jensen (muusik, helilooja, õppejõud Arhus Muusika Akadeemia). Projekti viiakse läbi koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja G. Otsa nim Muusikakooli pop-jazz osakondadega, korraldajateks Teet Raik (dirigent, muusik, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia õppejõud) ja Mairo Marjamaa (muusik, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli pop-jazz osakonna juht). Paljudest Visioonil esmakordselt üles astunud noorest on tänaseks saanud tippmuusikud, pedagoogid, kes esindavad Eestit rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel.

Iga noore muusiku esinemine on kordumatu ja eriline ning annab korraldajatele muusikalise laengu, uusi mõtteid järgmise Visiooni korraldamiseks!

Kõik oodatud osalema ja kuulama! 

 

Kristiina Liivik, projektijuht

Head uut Visiooni kõigile!