Valentina 1

Valentina Fin - vokaal
Marco Centasso - bass
Ramuel Tafenau - löökpillid
Nikita Korzoun - altsaksofon
Artis Boriss - klaver

Valentina Fin asus muusikat õppima 13-aastaselt, võttes esimesed tunnid vokaaltehnika omandamiseks Accademia del Cantos Arzignanos (VI) maestro Roberto Clerici juhendamisel. Seejärel õppis ta jazzlaulmist Vicenza Theloniouse Muusikakoolis, kus ta muide ise praegu juba õpetab. Peale seda omandas ta jazzlaulu bakakraadi Vicenza Conservatorio Arrigo Pedrollo’s, lõpetas kooli parimate hinnetega 22. veebruaril 2017, esitades lõpukava kontserdi inglise sopranile Norma Winstone'ile.
Lisaks õppis ta samas ka koorilaulu ja klaverimängu. Konservatooriumis õppis ta järgmiste õpetajate juures nagu Paolo Birro, Salvatore Maiore, Mauro Beggio, Michele Calgaro, Pietro Tonolo ja Francesca Bertazzo Hart. Samal ajal omandas ta ka Trento ülikoolis bakalaureuse- ja magistrikraadi
kultuuripärandi säilitamise ja juhtimise erialal ning Milano Ärikoolis Sole24Ore magistrikraadi kunsti managemendi erialal.
Ta on osalenud järgmiste õpetajate meistrikursustel ja kursustel nagu Norma Winstone, Sheila Jordan, Diana Torto, Amy London, Roberto Dani, Elisabetta Antonini, Barry Harris. Lisaks on võtnud ooperilaulu tunde Alberto Spadarotto’lt ja saksofonitude Ettore Martini’lt.
Praegu õpib ta Cristina Zavalloni käe all kaasaegset muusikalist repertuaari. Koos pianist Stefano Battaglia’ga Siena džässiakadeemiast, võtsid nad 2021. aastal osa üritusest „Laboratori Permamenti di improvisazione libera", et panna muusikasse Serbia kunstniku Marina Abramovitši kunstiline manifest sekstetile. Rühm salvestas nimetet kontseptsioonile pühendatud CD 2021.
aasta oktoobris. 2020. aasta detsembris asutas ta koos Augusto Dalle Aste’ga kultuuriühingu Bacàn, mis tegeleb lavastusega kaasaegse muusika vallas, pidades silmas jätkusuutlikkust ja kultuurilist innovatsioon (www.musicabacan.net). Praegu õpib ta s džässlaulu magistrantuuris esimest aastat Vicenza Pedrollo konservatooriumis ning õpib paralleelselt ka barokklaulu kursust.

DISKOGRAAFIA
Mai 2018, RAME - Rame Ensemble - Emme Record Label
Mai 2019, TUMIZA - Valentina Fin Trio - Emme Record Label
Juuni 2021, OSCURA ERA - Rame Ensemble - Wow Records
Oktoober 2021, KURT! - Valentina Fin Ensemble - Velut Luna

AUHINNAD JA KONKURSIDEL OSALEMINE
II koht Riga Jazz Contest 2022
I koht Tomorrow's Jazz Award 2021 Veneto Jazz,
Finalist Teatro La Fenice (Veneetsia)
Marco Tamburini Auhind 2021, Teatro Sociale of Rovigo
I koht Barga Jazz Contest 2020, Barga Jazz Festival 2020
Finalist Sibiu Jazz Competition 2019 (Rumeenia)
Finalist Bucharest Jazz Competition 2019 (Rumeenia)
III koht Jazz Junior Contest 2018 (Poola)
Finalist Fara Jazz Prize 2017 (Fara in Sabina)
Finalist 3rd Festival dei Conservatori (Frosinone)
Finalist Chicco Bettinardi National Competition ( Piacenza Jazz, 2015)

Toetajad

EML logo Jazz ee koduleht logo kultuurimin 3lovi est PhillyJoeshol Saue MK SaueVald Kulka haridusmin 3lovi est  ERK logo EST 2  EML Noor Instrumentalist RGB Kivi Paber Kaarid logo hele download