jukkis IMG 1996 1 1024x683

1960. aastal sündinud trummari, pianisti, helilooja ning jazzi õppejõu Jukkis Uotila rahvusvaheline karjäär on Euroopa muusiku kohta olnud mõnevõrra ainulaadne. Ta on andnud välja kaheksa CD-plaati oma nime all ning esinenud ning salvestanud koos muusikutega nagu Toots Thielemans, Randy Brecker, Joe Henderson, John Scofield, McCoy Tyner, Dave Liebman, Chet Baker, Jerry Bergonzi, Mike Stern jt. Tema pedagoogiline panus Soome jazziellu on olnud ülioluline - enamik Soome jazzmuusikuid läbi kahe põlvkonna on olnud tema õpilased Sibeliuse Akadeemias.
1986. aastal nimetati ta jazzosakonna juhatajaks ning 1994. aastal sai temast esimene jazzmuusika professor Skandinaavias. Finnish Jazz 2002 kirjutab: "Olles suunatud oma tugeva nägemuse ning toetatud rahvusvaheliste kontaktide poolt, tõstis see mees omal jõul Sibeliuse akadeemia üheks Euroopa parimaks jazzmuusika instituudiks".
Kui Jukkis 2011. aastal Soome prestiižse Muusika Auhinna sai, ütles Soome kultuuriminster tema kohta "rahvusvaheliselt kõige enam lugupeetud Soome jazzmuusik kogu ajaloos". Täna juhatab Jukkis oma bände ning on viimastel aastatel mänginud trumme Tim Hagansiga, Joey Calderazzoga, Joe Lovanoga Stockholmi Jazzorkestriga ning klaverit ja klahvpille Billy Cobhamiga, Randy Breckeriga ning Ignacio Berroaga.

Kontakt: www.jukkis.com

Viimased albumid:
"The Music of Jukkis Uotila"

Jukkis Uotila / The Stockholm Jazz Orchestra

(KSJAZZ)

 

"The Herbie Hancock Legacy"

Jukkis Uotila featuring Billy Hart

(KSJAZZ)